وبلاگ

فواید ماست یونانی برای سلامتی

فواید ماست یونانی برای سلامتی : ماست یونانی یا ماست صاف شده، در دهه گذشته در ایالات متحده محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما از زمان های قدیم در کشورهایی مانند ترکیه و یونان یک غذای اصلی بوده است.

این محصول لبنی پرطرفدار بافت غلیظ‌تر و طعم تلخ‌تری نسبت به ماست معمولی دارد. انواع مختلفی از مواد مغذی ضروری از جمله B12، کلسیم و ویتامین A را فراهم می کند و نسبت به ماست بدون صافی، پروتئین بیشتری و کربوهیدرات کمتری دارد.

ماست یونانی نه تنها یک غذای مغذی و رضایت بخش است، بلکه مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که مصرف منظم آن می تواند از طرق مختلف برای سلامتی مفید باشد، از افزایش سیری گرفته تا تقویت استخوان ها.

در اینجا آمده است که چگونه خوردن ماست یونانی می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

منبع خوبی از پروتئین و سایر مواد مغذی ضروری است

پروتئین ماست یونانی در مقایسه با ماست معمولی و بدون صافی بسیار بالاتر است. در واقع، ماست یونانی بیش از دو برابر مقدار پروتئین موجود در ماست معمولی را تامین می کند. یک ظرف 6 اونسی ماست یونانی حاوی 17 گرم (گرم) پروتئین است، در حالی که همان وعده ماست معمولی حاوی تنها 6 گرم است.

پروتئین برای سلامتی ضروری است زیرا اسیدهای آمینه که اغلب به عنوان “بلوک های سازنده” پروتئین شناخته می شوند، برای سنتز هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی، عملکرد سیستم ایمنی و بسیاری از فرآیندهای حیاتی دیگر مورد نیاز هستند. رژیم های غذایی با پروتئین بالا با تعدادی از مزایای سلامتی از جمله مدیریت وزن، بهبود تراکم استخوان و ترکیب بدن و تنظیم بهتر قند خون مرتبط هستند.

فواید ماست یونانی برای سلامتی

نیاز به پروتئین به عواملی مانند سطح فعالیت و اندازه بدن بستگی دارد، اما اکثر متخصصان موافق هستند که افراد فعال بدنی بین 0.54 تا 0.9 گرم پروتئین به ازای هر پوند وزن بدن در روز نیاز دارند که به طور قابل توجهی بیشتر از RDA فعلی پروتئین است. 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا 0.36 گرم در هر پوند.

افزودن ماست یونانی به رژیم غذایی شما راهی موثر برای افزایش مصرف این درشت مغذی ضروری است.

فواید ماست یونانی برای سلامتی : علاوه بر پروتئین، ماست یونانی سرشار از چربی‌های سالم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به عنوان مثال، یک وعده 7 اونس ماست یونانی بیش از 40 درصد از نیاز شما را به B12، یک ماده مغذی ضروری برای عملکرد عصبی، و سلنیوم، یک ماده معدنی مورد نیاز برای سلامت تیروئید که دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است، پوشش می دهد. همچنین منبع خوبی از کلسیم، روی، و چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر است

یک مطالعه در سال 2020 که شامل داده‌هایی روی بیش از 65000 کودک و بزرگسال بود، نشان داد که مصرف‌کنندگان ماست دارای کیفیت رژیم غذایی کلی بهتر و همچنین مصرف بالاتری از کلسیم، منیزیم، پتاسیم و ویتامین D بودند. توصیه های مصرف برای کلسیم، منیزیم و پتاسیم در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل : این کیک کدو تنبل چشمگیر را درست...
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد : آیا می خواهید بهترین قهوه...
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته : دستور پخت لاته سرد خانگی ما را...
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی : به دنبال دستور پخت لاته...