وبلاگ

فواید ماست یونانی برای سلامتی

فواید ماست یونانی برای سلامتی : ماست یونانی یا ماست صاف شده، در دهه گذشته در ایالات متحده محبوبیت زیادی پیدا کرده است، اما از زمان های قدیم در کشورهایی مانند ترکیه و یونان یک غذای اصلی بوده است.

این محصول لبنی پرطرفدار بافت غلیظ‌تر و طعم تلخ‌تری نسبت به ماست معمولی دارد. انواع مختلفی از مواد مغذی ضروری از جمله B12، کلسیم و ویتامین A را فراهم می کند و نسبت به ماست بدون صافی، پروتئین بیشتری و کربوهیدرات کمتری دارد.

ماست یونانی نه تنها یک غذای مغذی و رضایت بخش است، بلکه مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که مصرف منظم آن می تواند از طرق مختلف برای سلامتی مفید باشد، از افزایش سیری گرفته تا تقویت استخوان ها.

در اینجا آمده است که چگونه خوردن ماست یونانی می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

منبع خوبی از پروتئین و سایر مواد مغذی ضروری است

پروتئین ماست یونانی در مقایسه با ماست معمولی و بدون صافی بسیار بالاتر است. در واقع، ماست یونانی بیش از دو برابر مقدار پروتئین موجود در ماست معمولی را تامین می کند. یک ظرف 6 اونسی ماست یونانی حاوی 17 گرم (گرم) پروتئین است، در حالی که همان وعده ماست معمولی حاوی تنها 6 گرم است.

پروتئین برای سلامتی ضروری است زیرا اسیدهای آمینه که اغلب به عنوان “بلوک های سازنده” پروتئین شناخته می شوند، برای سنتز هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی، عملکرد سیستم ایمنی و بسیاری از فرآیندهای حیاتی دیگر مورد نیاز هستند. رژیم های غذایی با پروتئین بالا با تعدادی از مزایای سلامتی از جمله مدیریت وزن، بهبود تراکم استخوان و ترکیب بدن و تنظیم بهتر قند خون مرتبط هستند.

فواید ماست یونانی برای سلامتی

نیاز به پروتئین به عواملی مانند سطح فعالیت و اندازه بدن بستگی دارد، اما اکثر متخصصان موافق هستند که افراد فعال بدنی بین 0.54 تا 0.9 گرم پروتئین به ازای هر پوند وزن بدن در روز نیاز دارند که به طور قابل توجهی بیشتر از RDA فعلی پروتئین است. 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا 0.36 گرم در هر پوند.

افزودن ماست یونانی به رژیم غذایی شما راهی موثر برای افزایش مصرف این درشت مغذی ضروری است.

فواید ماست یونانی برای سلامتی : علاوه بر پروتئین، ماست یونانی سرشار از چربی‌های سالم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. به عنوان مثال، یک وعده 7 اونس ماست یونانی بیش از 40 درصد از نیاز شما را به B12، یک ماده مغذی ضروری برای عملکرد عصبی، و سلنیوم، یک ماده معدنی مورد نیاز برای سلامت تیروئید که دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است، پوشش می دهد. همچنین منبع خوبی از کلسیم، روی، و چندین ویتامین و مواد معدنی دیگر است

یک مطالعه در سال 2020 که شامل داده‌هایی روی بیش از 65000 کودک و بزرگسال بود، نشان داد که مصرف‌کنندگان ماست دارای کیفیت رژیم غذایی کلی بهتر و همچنین مصرف بالاتری از کلسیم، منیزیم، پتاسیم و ویتامین D بودند. توصیه های مصرف برای کلسیم، منیزیم و پتاسیم در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه سوکا با سا تارتیناد فرانسوی
طرز تهیه سوکا با سا تارتیناد فرانسوی
طرز تهیه سوکا با سا تارتیناد فرانسوی : این دستور پخت...
طرز تهیه ستویز ماکارونید فرانسوی
طرز تهیه ستویز ماکارونید فرانسوی
طرز تهیه ستویز ماکارونید فرانسوی : فلیسیتی کلوک، نویسنده...
طرز تهیه استیک باوت
طرز تهیه استیک باوت
طرز تهیه استیک باوت : این استیک بابت را در خانه درست...
طرز تهیه تخم‌مرغ و کوکوت فرانسوی
طرز تهیه تخم‌مرغ و کوکوت فرانسوی
طرز تهیه تخم‌مرغ و کوکوت فرانسوی : دستور العمل تخم...
طرز تهیه نان بریوش
طرز تهیه نان بریوش
طرز تهیه نان بریوش : این دستور پخت بریوش را امتحان...
طرز تهیه تارتفلت فرانسوی
طرز تهیه تارتفلت فرانسوی
طرز تهیه تارتفلت فرانسوی : این تارتفلت چشمگیر را در...
طرز تهیه نان شکلاتی فرانسوی
طرز تهیه نان شکلاتی فرانسوی
طرز تهیه نان شکلاتی فرانسوی : با استفاده از دستور العمل...
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی : این سوپ پیاز کلاسیک فرانسوی...
طرز تهیه نان تست فرانسوی
طرز تهیه نان تست فرانسوی
طرز تهیه نان تست فرانسوی : خودتان را با این نان تست...
طرز تهیه کلوچه فرانسوی
طرز تهیه کلوچه فرانسوی
طرز تهیه کلوچه فرانسوی : این دستور غذا را برای کرلر...