وبلاگ

ویتامین C بیش از اندازه چیست؟

ویتامین C بیش از اندازه چیست؟ آیا ویتامین C بی خطر است؟ از آنجایی که ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است، خطر مسمومیت کمی وجود دارد. وقتی بیش از حد از آن مصرف می کنید، بدن شما معمولاً به جای نگه داشتن آن، مقدار اضافی آن را از طریق ادرار دفع می کند.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که مصرف بیش از حد ویتامین C می‌تواند به سایر مشکلات سلامتی مانند افزایش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی، جذب بیش از حد آهن، افزایش آسیب اکسیداتیو و خطر بیشتر سنگ‌های کلیه کمک کند. با این حال، این مطالعات عمدتاً بی‌نتیجه بودند یا در آزمایشگاه روی لوله‌های آزمایش انجام شدند تا روی افراد واقعی. برای جذب آهن، این مشکل فقط در افراد مبتلا به هموکروماتوز ارثی مشاهده شد

اگر تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستید یا از استاتین استفاده می کنید، توصیه می شود قبل از مصرف مکمل ویتامین C با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

تداخلات دارویی بالقوه

اگر تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستید، معمولاً باید از مصرف مکمل های ویتامین C اجتناب شود. مطالعات در مورد اثرات اشکال مکمل آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C بر درمان سرطان و پیشرفت تومور مخلوط شده است. بنابراین، اگر تحت این اشکال درمان سرطان هستید، قبل از شروع مکمل ویتامین C حتما با انکولوژیست خود صحبت کنید.

اگر استاتین مصرف می کنید – نوعی دارویی که معمولاً برای کاهش سطح کلسترول استفاده می شود – ممکن است بخواهید از مکمل ویتامین C نیز خودداری کنید. ویتامین C ممکن است اثربخشی استاتین ها را با به حداقل رساندن تأثیر مثبت آنها بر سطح کلسترول HDL – نوع “خوب” کلسترول، کاهش دهد.
موسسه ملی بهداشت ویتامین سی.

اگر استاتین مصرف می کنید، قبل از شروع مکمل ویتامین C با پزشک خود مشورت کنید.

در حالی که سمیت ویتامین C نادر است، محدودیت های بالایی قابل تحمل (ULs) وجود دارد که برای غذا و اشکال مکمل ویتامین C اعمال می شود. ULs بر اساس سن متفاوت است و به شرح زیر است:

1-3 سال: 400 میلی گرم
4-8 سال: 650 میلی گرم
9-13 سال: 1200 میلی گرم
14-18 سال: 1800 میلی گرم
بالای 19 سال: 2000 میلی گرم

ویتامین C بیش از اندازه چیست؟

عوارض جانبی ویتامین C

ویتامین C بیش از اندازه چیست؟ در حالی که ویتامین C به طور کلی بی خطر است، برخی از عوارض جانبی ممکن است از مصرف بیش از حد ویتامین C رخ دهد. این بیشتر از طریق مکمل‌سازی رایج است، زیرا مکمل‌ها نسبت به غذاها دارای غلظت بسیار بالاتری از ویتامین‌ها هستند.

عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

اسهال
حالت تهوع
گرفتگی شکم
سایر اختلالات گوارشی

یک بررسی سریع

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی و ویتامین محلول در آب است. با کمک به سنتز کلاژن و محافظت در برابر آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش، نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می کند. همچنین سلامت ایمنی، جذب آهن را تقویت می کند و حتی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.

مصرف غذاهای غنی از ویتامین C به طور کلی بی خطر است، اما مصرف مکمل ممکن است برای کسانی که از استاتین ها استفاده می کنند یا تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند، خطرناک باشد. به طور کلی، بهتر است قبل از شروع یک مکمل جدید با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی قابل اعتماد صحبت کنید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی : این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی...
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه : دستور غذای گوشت مرغ ما را امتحان...
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف : مرغ را با استیک تکه تکه...
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس : دستور العمل ما را برای ماهی...
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...