وبلاگ

فواید شاهی برای سلامتی

فواید شاهی برای سلامتی : شاهی یک سبزی برگ سبز کمی فلفلی است که می تواند طعم ساندویچ، سالاد یا حتی دستور پخت اسموتی را افزایش دهد. معمولاً در آب یا اطراف آن رشد می‌کند و خوردن آن با فواید سلامتی زیادی از جمله کاهش خطر سرطان و حمایت از سلامت استخوان مرتبط است.
شاهی برای قرن ها توسط مردم مصرف می شده است، با اسنادی که لوئیس و کلارک به حضور آن در سال 1803 اشاره کردند، و کاپیتان جیمز کوک (کاوشگر بریتانیایی که سه بار کره زمین را دور زد) شاهی را در رژیم غذایی ملوانان خود گنجانده بود که احتمالاً به آنها کمک می کرد تا آنها را نجات دهند. بیماری اسکوربوت باعث کمبود جدی ویتامین C شد

شاهی یک غذای طبیعی کم کالری و کم چرب است که نه تنها حاوی بسیاری از ریزمغذی ها، بلکه ترکیبات گیاهی است که با نتایج مهم سلامتی مرتبط است. اگر می خواهید بدانید که خوردن شاهی چگونه می تواند به سلامت شما کمک کند، به خواندن پنج اثر بالقوه ای که ممکن است بعد از خوردن منظم آن تجربه کنید ادامه دهید.

ممکن است خطر سرطان را کاهش دهد

شاهی شاید بیشتر به خاطر محتوای کم کالری و طعم قدرتمندش شناخته شود. کمتر شناخته شده این است که این سبزی کوچک حاوی ترکیب مهمی است که با کاهش خطر سرطان مرتبط است. نشان داده شده است که این ترکیب که فنتیل ایزوتیوسیانات (PEITC) نامیده می‌شود، از پیشرفت سرطان جلوگیری می‌کند و فاز شروع فرآیند توسعه سرطان را مسدود می‌کند.

شاهی یکی از بهترین منابع PEITC است که کلم بروکلی و شلغم از دیگر منابع طبیعی آن هستند.

شاهی همچنین حاوی مقدار خوبی ویتامین C است، یک ریزمغذی مرتبط با محافظت از سرطان

13 سبزی پر فیبر که باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید

فواید شاهی برای سلامتی

ممکن است از سلامت چشم حمایت کند

فواید شاهی برای سلامتی : رژیم غذایی ما می تواند تأثیر عمیقی بر سلامت بینایی ما داشته باشد. به طور خاص، دو کاروتنوئید موجود در رژیم غذایی، لوتئین و زآگزانتین، با محافظت از چشم در برابر ابتلا به دژنراسیون ماکولا یا وضعیتی که باعث از دست دادن بینایی در مرکز چشم شما می شود، مرتبط است.

شاهی منبع طبیعی لوتئین و زآگزانتین است که آن را به گزینه ای ایده آل برای یک رژیم غذایی حمایت کننده از سلامت چشم تبدیل می کند.

ممکن است از سلامت ایمنی حمایت کند
شاهی منبع طبیعی یکی از شناخته شده ترین مواد مغذی حمایت کننده از سلامت سیستم ایمنی است: ویتامین C. کمبود ویتامین C با نقص ایمنی و احتمال بالاتر عفونت مرتبط است.

شاهی همچنین حاوی ویتامین A است، ماده مغذی دیگری که نقش مهمی در سلامت سیستم ایمنی ما دارد. داده ها نشان می دهد که کمبود ویتامین A ممکن است ایمنی طبیعی فرد را مختل کند

به طور کلی، بیشتر سبزیجات حاوی مواد مغذی حمایت کننده از سیستم ایمنی هستند. و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف بیشتر سبزیجات منجر به افزایش سلامت ایمنی می شود

ممکن است از سلامت قلب حمایت کند

فواید شاهی برای سلامتی : خوردن سبزیجات خام با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی همراه است.6 شاهی معمولاً به صورت خام مصرف می شود و اگر می خواهید میزان مصرف خود را افزایش دهید، انتخاب خوبی است.

شاهی به خصوص برای سلامت قلب مفید است، زیرا سدیم و چربی اشباع کمی دارد، دو عاملی که باعث می شوند غذاها هنگام تمرکز بر سلامت قلب بسیار جذاب باشند. همچنین حاوی ترکیبی به نام کورستین است.5

کوئرستین ممکن است به دلیل مزایای آنتی اکسیدانی و ضد التهابی از سلامت قلب حمایت کند. همچنین دارای فواید قلبی عروقی مانند کاهش فشار خون، کاهش سطح کلسترول، و بهبود عملکرد اندوتلیال (سیالیت خون) است که آن را به غذایی امیدوارکننده برای پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی عروقی تبدیل می‌کند.

در نهایت، شاهی حاوی منیزیم، کلسیم و پتاسیم است – سه ماده مغذی مورد تأکید در رژیم غذایی DASH (معروف به رویکردهای غذایی برای توقف رژیم غذایی فشار خون بالا). پیروی از رژیم غذایی DASH به افراد کمک کرده است تا عوامل خطر بیماری قلبی عروقی کمتری را تجربه کنند
Said MS، El Sayed IT، Ibrahim EE، Khafagy GM. تأثیر رژیم غذایی DASH در مقابل توصیه های غذایی سالم بر خطر تخمینی بیماری های قلبی.

ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند

عوامل زیادی از جمله ژنتیک، عادات فعالیت بدنی و عادات سیگار کشیدن می توانند بر سلامت استخوان ما تأثیر بگذارند. و وقتی صحبت از رژیم غذایی می شود، برخی مواد مغذی می توانند به حفظ سلامت استخوان ها نیز کمک کنند. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی : این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی...
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه : دستور غذای گوشت مرغ ما را امتحان...
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف : مرغ را با استیک تکه تکه...
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس : دستور العمل ما را برای ماهی...
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...