وبلاگ

راه های سالم غذا خوردن

راه های سالم غذا خوردن : غذاهای کامل را انتخاب کنید : ایده اصلی تغذیه پاک این است که غذاهایی را انتخاب کنید که تا حد امکان به شکل طبیعی خود نزدیک باشند. بنابراین به جای غذاهای جعبه ای، کیسه ای یا بسته بندی شده، غذاهای تازه و کامل را انتخاب کنید. به جای کوفته بوقلمون منجمد به بوقلمون کامل فکر کنید یا به جای تنقلات صمغی تهیه شده با آب میوه، به انگور خام فکر کنید. امتیاز: وقتی از غذاهای بسیار فرآوری شده مانند چیپس، کلوچه و وعده های غذایی آماده پرهیز می کنید، کالری، شکر، نمک و چربی اشباع شده آنها را نادیده می گیرید.

بیشتر غلات کامل بخورید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید، ماکارونی و برنج در طول فرآیند تولید مواد مغذی خود را از دست می دهند. آنها را با نان سبوس دار و پاستا و برنج قهوه ای یا وحشی مبادله کنید. یا سایر غلات کامل مانند بلغور جو دوسر، ذرت بو داده، جو یا بلغور را انتخاب کنید. این تغییر می تواند تاثیر زیادی داشته باشد: مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از غلات کامل می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

میوه ها و سبزیجات

این غذاهای طبیعی دو اصل از غذای پاک هستند. برخی از تمیز خورها می گویند همه محصولات شما باید تازه باشد. اما برخی دیگر می گویند که گزینه های منجمد و کنسرو شده بهترین چیز بعدی هستند، زیرا آنها به همان اندازه مواد مغذی دارند. فقط برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که شکر یا نمک اضافی دریافت نمی کنید. همچنین به جای آب میوه ها، میوه های کامل را انتخاب کنید که فیبر کمتر و قند بیشتری دارند. بسته به کالری مورد نیاز و سطح فعالیت بدنی خود، روزانه حداقل 5 تا 9 وعده میوه و سبزیجات مصرف کنید.

مراقب نمک و شکر اضافه باشید

غذاهای تمیز به طور طبیعی نمک و شکر کمی دارند و افزودن آن ها برخلاف رویکرد طبیعی تا حد ممکن است. از آنجایی که غذاهای فرآوری شده منبع اصلی آنها هستند، می توانید در صورت اجتناب از آنها، مصرف خود را کاهش دهید. در غیر این صورت، برچسب های مواد غذایی را بخوانید تا به دنبال شیرین کننده ها و نمک اضافه شده باشید، حتی در غذاهایی که سالم به نظر می رسند، مانند ماست یا سس گوجه فرنگی. همچنین در مورد مقداری که به غذاها و نوشیدنی های خود اضافه می کنید توجه داشته باشید. به جای آن سعی کنید با ادویه جات و گیاهان طعم دار کنید.

از مواد مصنوعی صرف نظر کنید

رنگ‌های مصنوعی، شیرین‌کننده‌ها، نگهدارنده‌ها و سایر مواد ساخت دست بشر در رژیم غذایی سالم جایی ندارند. در خواربارفروشی، برچسب های مواد غذایی را بخوانید و از اقلامی که دارای چیزهای تقلبی هستند اجتناب کنید.

راه های سالم غذا خوردن

مقدار زیادی آب بنوشید

به جای نوشابه ها و آبمیوه های حاوی قند، نوشیدنی های کم کالری مانند آب و چای گیاهی بنوشید. آب می تواند گرسنگی شما را مهار کند و به شما کمک کند احساس سیری کنید، اما همچنین می تواند خستگی را از بین ببرد و به شما انرژی بیشتری بدهد. نوشیدنی های طعم دار خانم؟ سعی کنید آب خود را با یک تکه مرکبات یا شاخه نعناع دم کنید.

در مورد الکل و کافئین تجدید نظر کنید

برخی از پاک خورها به نفع نوشیدن آب فراوان آنها را به طور کامل قطع می کنند. دیگران می گویند خوب است که آنها را در حد اعتدال داشته باشید. متخصصان توصیه می‌کنند که هر روز بیش از 400 میلی‌گرم کافئین (حدود سه تا پنج فنجان قهوه 8 اونسی) و یک وعده الکل برای زنان و دو وعده برای مردان مصرف نکنید. همچنین از مواد قندی اضافی خودداری کنید: چای یا قهوه ساده را انتخاب کنید و از مخلوط کن های شیرین برای الکل خودداری کنید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی : این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی...
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه : دستور غذای گوشت مرغ ما را امتحان...
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف : مرغ را با استیک تکه تکه...
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس : دستور العمل ما را برای ماهی...
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...