وبلاگ

چربی های ترانس (چربی های بد)

چربی های ترانس (چربی های بد) : چربی های ترانس نوعی اسید چرب هستند که در غذاهایی که می خوریم یافت می شوند. اسیدهای چرب منبع انرژی برای بدن شما هستند. برخی از انواع اسیدهای چرب سالم هستند. مقادیر متوسط چربی های اشباع نشده چندگانه و چربی های تک غیراشباع به رژیم غذایی شما کمک می کند. این شامل دانه ها، آجیل ها، چربی های حیوانی و روغن های میوه، سبزیجات و ماهی است. با این حال، چربی  ترانس و اشباع شده انواع بد اسیدهای چرب هستند. چربی  ترانس از تبدیل روغن های مایع به چربی های جامد ساخته می شوند. ارزان هستند و ماندگاری بالایی دارند. بیشتر غذاهای فرآوری شده و محصولات پخته شده تجاری دارای چربی ترانس هستند.

چربی‌های ترانس سطح کلسترول بد (به نام لیپوپروتئین با چگالی کم یا LDL) را افزایش می‌دهند. آنها سطح کلسترول خوب (به نام لیپوپروتئین با چگالی بالا یا HDL) را کاهش می دهند. خوردن چربی ترانس باعث افزایش وزن می شود. همچنین خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، دیابت نوع 2 و سایر مشکلات سلامتی را افزایش می دهد.

در حالت ایده آل، شما باید روزانه 0 گرم چربی ترانس دریافت کنید. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که کمتر از 25 تا 30 درصد کالری روزانه شما از چربی ها تامین شود. از این تعداد، کمتر از 1٪ باید از چربی  ترانس باشد. یک رژیم غذایی روزانه 2000 کالری باید کمتر از 2 گرم چربی ترانس داشته باشد.

تغذیه برای کاهش وزن: آنچه باید در مورد مد بدانید
رژیم های غذایی

ادامه مطلب
ترانس به طور طبیعی در مواد غذایی مانند شیر، کره و گوشت حیوانات وجود دارد. این چربی ها کمتر برای سلامتی مضر هستند. بدترین نوع آن در فست فودها، غذاهای سرخ شده و میان وعده ها رخ می دهد. همچنین باید از  ترانس موجود در محصولات پخته شده تجاری اجتناب کنید. ترانس بد در موارد زیر یافت می شوند:

چربی های ترانس (چربی های بد)

مارگارین
کوتاه کردن
کراکر
بیسکویت ها
چیپس
کیک، پای و دونات
سس سالاد
غذای یخ زده

مواردی که باید در نظر گرفت

رژیم غذایی خود را برای جلوگیری از چربی های ترانس بد برنامه ریزی کنید. برای شروع، تمام برچسب‌های مربوط به تغذیه را برای چربی‌های ترانس بررسی کنید. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) از شرکت ها می خواهد که آن را فهرست کنند. با این حال، فهرست 0 گرم در هر وعده ممکن است حاوی چربی ترانس باشد. اگر محصول حاوی کمتر از 0.5 گرم در هر وعده باشد، یک شرکت می تواند 0 گرم را فهرست کند. این را در نظر داشته باشید. همچنین می‌توانید به دنبال بسته‌بندی بگردید که عبارت «بدون چربی ترانس» نوشته شود. از کلمات “روغن هیدروژنه” یا “روغن نیمه هیدروژنه” نیز برای نشان دادن چربی های ترانس استفاده می شود.

وقتی بیرون غذا می خورید، قبل از سفارش در مورد چربی های ترانس بپرسید. سعی کنید به جای غذاهای فرآوری شده یا بسته بندی شده، میوه ها و سبزیجات بیشتری بخورید. میوه ها و سبزیجات غذاهای کاملی هستند که به طور طبیعی فاقد چربی ترانس هستند. محصولات لبنی پرچرب را با محصولات بدون چربی یا کم چرب جایگزین کنید.

همچنین می توانید مقدار کمی از غذاهای حاوی اسیدهای چرب سالم مصرف کنید. چربی های تک غیراشباع در بسیاری از روغن های مایع وجود دارند. این شامل روغن های گیاهی، زیتون، کانولا، بادام زمینی، آفتابگردان و کنجد است. می توانید آووکادو، کره بادام زمینی، آجیل و دانه ها را در حد اعتدال مصرف کنید. چربی های چند غیر اشباع در انواع دیگر روغن های مایع وجود دارند. این شامل روغن سویا، ذرت و گلرنگ است. می توانید ماهی های چرب مانند سالمون، ماهی خال مخالی، شاه ماهی و قزل آلا بخورید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل : این کیک کدو تنبل چشمگیر را درست...
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد : آیا می خواهید بهترین قهوه...
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته : دستور پخت لاته سرد خانگی ما را...
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی : به دنبال دستور پخت لاته...