وبلاگ

غذا در کمک به سلامت روان شما

غذا در کمک به سلامت روان شما : اکنون بیش از هر زمان دیگری باید مراقب سلامت روان خود باشیم. در طول چند سال گذشته کووید-19، احتمالاً کمی استرس یا احساس ناراحتی بیشتری پیدا کرده‌ایم. اما آیا می دانستید که آنچه می خورید می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد؟ تغذیه مغز با مواد مغذی مناسب می تواند آن را سالم نگه دارد و به درستی کار کند. در اینجا چند نکته برای کمک به سلامت روان شما، از متخصص تغذیه UC Davis Health، اریکا تریمبل، آورده شده است:

رژیم مدیترانه ای: برای سر و قلب

بسیاری از ما می دانیم که رژیم غذایی مدیترانه ای برای سلامت قلب مفید است، اما آیا می دانستید که می تواند به سلامت روان نیز کمک کند؟ نشان داده شده است افرادی که از رژیم مدیترانه ای پیروی می کنند، میزان افسردگی کمتری دارند. این نوع رژیم همچنین می تواند به محافظت در برابر ابتلا به افسردگی کمک کند.

ممکن است بپرسید “این رژیم چگونه می تواند به دو ناحیه کاملاً متفاوت بدن ما کمک کند؟” دلیل اصلی این است که رژیم غذایی مدیترانه ای ضد التهاب است و ما متوجه شده ایم که بسیاری از بیماری های مزمن با التهاب مزمن، از جمله بیماری های روانی مرتبط هستند. برای بهبود سلامت روان خود، مانند یونانی ها غذا بخورید: مصرف میوه، سبزیجات و غذاهای دریایی خود را افزایش دهید، غلات کامل را به غلات فرآوری شده ترجیح دهید، و چربی های سالم را به شکل روغن زیتون، آجیل و ماهی های چرب در رژیم غذایی خود بگنجانید.

غذا در کمک به سلامت روان شما

به قلبت گوش کن

پروانه ها در معده شما تنها راهی نیست که احساسات و روده شما به هم متصل می شوند. روده و مغز شما ارتباط نزدیکی دارند که به عنوان محور روده-مغز شناخته می شود. آنها از طریق هورمون ها، سلول های ایمنی و سیستم عصبی ارتباط برقرار می کنند. حفظ روده سالم برای حفظ یک ذهن سالم مهم است. شاد و سالم نگه داشتن باکتری های روده نیز بخش بزرگی از این امر است.

برای تغذیه میکروبیوم خود، روی پری بیوتیک ها و پروبیوتیک ها کار کنید. میکروبیوم از تریلیون ها باکتری، ویروس و قارچ تشکیل شده است که در بدن زندگی می کنند. پری بیوتیک ها غذای آن باکتری ها هستند و از اقلام پرفیبر مانند میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات کامل به دست می آیند. پروبیوتیک ها فرهنگ های زنده ای هستند که به میکروبیوم شما اضافه می کنند و در غذاهایی مانند ماست، کفیر، کیمچی، کلم ترش و تمپه یافت می شوند.

رابطه خود را با غذا مثبت نگه دارید

بهترین راه برای کمک به سلامت روان با غذا این است که با آن رابطه خوبی داشته باشید! متأسفانه، وقتی شرایط استرس زا یا سخت می شود، نمی توانیم از این رابطه با غذا غافل شویم. اجازه ندهید غذا همیشه افکار و احساسات شما را کنترل کند.

بسیاری از ما وقتی چیزی ناسالم می خوریم یا با مقاومت در برابر غذایی که میل می کنیم به خود استرس وارد می کنیم، سریع احساس گناه می کنیم. در عوض، طرز فکر خود را تغییر دهید تا بپذیرید که هر از چند گاهی همه غذاها در رژیم غذایی ما جای دارند. انرژی خود را صرف ایجاد انگیزه برای یادگیری یک دستور غذای سالم جدید کنید یا فهرستی از مواد غذایی بنویسید تا از ورود اسنک های ناسالم به سبد خرید خود جلوگیری کنید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

فواید نخود فرنگی برای سلامتی
فواید نخود فرنگی برای سلامتی
فواید نخود فرنگی برای سلامتی : نخود فرنگی که به عنوان...
فواید سیب برای سلامتی
فواید سیب برای سلامتی
فواید سیب برای سلامتی : سیب علاوه بر کاربردهای آشپزی،...
سبزیجات بیشتری بخورید
سبزیجات بیشتری بخورید
سبزیجات بیشتری بخورید : لوبیا سبز، گنجاندن لوبیا سبز...
بهترین سبزیجات برای کاهش وزن
بهترین سبزیجات برای کاهش وزن : در حالی که مارچوبه تمایل...
خواص گرمک ؛ روش تشخیص گرمک رسیده و نحوه نگهداری آن
گرمک یک میوه با ارزش غذایی قابل توجه است که حاوی مواد...
پختن اسفناج چه تاثیری بر مواد مغذی آن میگذارد؟
پختن اسفناج چه تاثیری بر مواد مغذی آن میگذارد؟
پختن اسفناج چه تاثیری بر مواد مغذی آن میگذارد؟ در حالی...
فواید اسفناج برای سلامتی
فواید اسفناج برای سلامتی
فواید اسفناج برای سلامتی : از بین تمام سبزیجات سبز...
Buttermilk
باترمیلک چیست ؛ کاربردها و طرز تهیه آن در خانه
در مقاله باترمیلک چیست ، باترمیلک یک نوع شیر آشامیدنی...
بهترین غذاها برای رفع نفخ
بهترین غذاها برای رفع نفخ
بهترین غذاها برای رفع نفخ : خیار، مردم از خیار برای...
بهترین و بدترین غذاها برای نفخ
بهترین و بدترین غذاها برای نفخ
بهترین و بدترین غذاها برای نفخ : اگر تا به حال احساس...