وبلاگ

آیا آب گازدار شما را هیدراته می کند؟

آیا آب گازدار شما را هیدراته می کند؟ برای هیدراته ماندن، یک قانون عمومی رایج نوشیدن حداقل هشت لیوان 8 اونس (240 میلی لیتر) آب در روز است. با این حال، ممکن است تعجب کنید که آیا آب گازدار به دلیل اسیدی بودن می تواند در این هدف حساب شود. این مقاله به شما می گوید که آیا آب گازدار آبرسانی است یا خیر.

آب گازدار در مقابل آب معمولی

مواد اصلی موجود در آب گازدار – که معمولاً به عنوان آب گازدار یا سلتزر شناخته می شود – آب و دی اکسید کربن هستند.

با این حال، برخی از انواع طعم دهنده ها و مواد معدنی مانند بی کربنات سدیم، سولفات پتاسیم و کلرید سدیم اضافه شده اند. رایج ترین انواع آب گازدار عبارتند از:

  • آب گازدار یا سلتزر. این نوع آب لوله کشی است که فیلتر شده و به طور مصنوعی کربناته شده است.
  • آب معدنی. گاز موجود در این گاز به طور طبیعی وجود دارد، اما ممکن است با دی اکسید کربن اضافی تقویت شود – چه به صورت مصنوعی یا از همان منبع آب.
  • آب گازدار. به غیر از دی اکسید کربن، این آب حاوی بی کربنات سدیم و احتمالاً ترکیبات دیگری برای تنظیم اسیدیته آن است.
  • آب تونیک. این آب گازدار و معدنی همچنین دارای کینین است که به آن طعم تلخی می دهد که اغلب با شیرین کننده ها و طعم دهنده ها پوشانده می شود.

هنگامی که دی اکسید کربن در آب حل می شود، pH آن کاهش می یابد و در نتیجه یک نوشیدنی کمی اسیدی ایجاد می شود. محصول نهایی گازدار است که ممکن است برای بسیاری از افراد جذاب تر از آب معمولی باشد.

آیا آب گازدار شما را هیدراته می کند؟

خلاصه

آب گازدار با دی اکسید کربن تزریق می شود که آن را حباب دار می کند و pH کمی اسیدی به آن می دهد.

 آب گازدار آبرسان است

آب گازدار در هیدراته نگه داشتن بدن شما موثر است. هیدراته ماندن ضروری است، زیرا کم آبی ممکن است منجر به اختلال در عملکرد مغز، نوسانات خلقی، و – با گذشت زمان – ایجاد بیماری های مزمن شود. یک مطالعه اثر هیدراتاسیون 13 نوشیدنی، از جمله آب گازدار، را با تعیین شاخص هیدراتاسیون هر نوشیدنی (BHI) بررسی کرد. BHI حجم ادرار تولید شده توسط هر نوشیدنی را در مقایسه با آب ساکن ارزیابی می کند.

این مطالعه به این نتیجه رسید که آب گازدار به اندازه آب ساکن آبرسانی است. علاوه بر این، مشخص شد که نوشیدنی‌هایی با محتوای مواد معدنی بالاتر آبرسانی بیشتری دارند. در حالی که برخی از آب های جرقه دار ممکن است سدیم بیشتری نسبت به آب معمولی داشته باشند، محتوای سدیم آب معمولی می تواند به طور گسترده ای بر اساس موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد.

یک مطالعه قدیمی‌تر نیز پس از نوشیدن نوشیدنی‌های مختلف، از جمله آب ساده و گازدار، تفاوت قابل‌توجهی در سطح هیدراتاسیون پیدا نکرد. بنابراین، آب گازدار به مصرف روزانه آب شما کمک می کند. طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، مردان باید 125 اونس (3.7 لیتر) کل آب در روز دریافت کنند و زنان 91 اونس (2.7 لیتر) که شامل آب از غذا می شود.

خلاصه

آب گازدار به اندازه آب معمولی آبرسان است، بنابراین نوشیدن آن ممکن است به شما در رسیدن به اهداف روزانه آب کمک کند.

آیا بهتر از آب است؟

هنگام انتخاب بین آب گازدار و ساکن، بهتر است آبی را انتخاب کنید که به شما کمک کند در طول روز آب بیشتری بنوشید. اگر گاز دی اکسید کربن برای شما جذاب است، ممکن است مصرف روزانه آب شما را افزایش دهد.

با این حال، مطالعات نشان می دهد که جوشاندن آب گازدار توانایی آن را برای مهار تشنگی به شدت افزایش می دهد، که ممکن است منجر به نوشیدن آب کمتری در افراد شود. با این حال، دیگران ممکن است احساس کنند که کربناته بر میزان آب نوشیدن آنها تأثیر مثبت می گذارد.

اگر مستعد نفخ هستید، از آب گازدار و سایر نوشیدنی های گازدار اجتناب کنید، زیرا ممکن است این وضعیت را بدتر کنند. با این حال، هر دو نوع آب به یک اندازه آبرسان هستند، و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) حتی آب گازدار را برای کسانی که آب ساده را جذاب نمی دانند، تبلیغ می کند.

خلاصه

شما باید نوع آبی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند مصرف روزانه آب خود را افزایش دهید. برخی از مردم ممکن است آب گازدار را به دلیل کربناته بودن آن جذاب تر بدانند.

در پایان

آب گازدار شما را به اندازه آب معمولی هیدراته می کند. بنابراین، به مصرف روزانه آب شما کمک می کند. در واقع، گازدار بودن آن حتی ممکن است اثرات آبرسانی آن را برای برخی افراد افزایش دهد. با این وجود، باید آب گازدار بدون شکر یا سایر شیرین کننده ها را انتخاب کنید. (منبع)

 

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده : ببینید چقدر آسان است...
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری : این مافین‌های بلوبری...
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده : ما عاشق این سالاد نخود...
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی : این دستور پخت کاپ کیک شکلاتی...
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه : پای توت فرنگی ساده با...
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر : این دستور پخت آسان نان مسطح...
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین : بال های تند مرغ  با سس بوفالو...
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا : سالاد لوبیا برای من در...
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ : دستور العمل سالاد کینوآ بسیار...
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای : شما عاشق این سوپ سیب...