وبلاگ

قارچ های مفید برای سلامتی

قارچ های مفید برای سلامتی : جادوی قارچ های دارویی، آیا فکر قارچ های دارویی شما را می ترساند؟ نفس عمیق بکش و با ما همراه باشید. بله، ما به شما می گوییم که قارچ را در قهوه خود قرار دهید (از جمله موارد دیگر). اما ما قسم می‌خوریم که دلیل خوبی برای این وجود دارد.

قارچ‌های دارویی هزاران سال است که در طب شرقی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. این قارچ‌ها که قرار است به صورت پودر مصرف شوند (هرگز نباید به صورت خام یا کامل خورده شوند)، می‌توانید این قارچ‌ها را در اشکال مختلف، از جمله لاته‌های لس آنجلسی بسیار مد روز، پیدا کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای رفع قارچ، اما؟ به سادگی یک قاشق غذاخوری را به هر چیزی که در منو است اضافه کنید – خواه اسموتی صبحگاهی، سبزیجات سرخ شده یا فنجان جاوا باشد.

قارچ های مفید برای سلامتی

فهرست فوایدی که قارچ های دارویی برای سلامتی ارائه می دهند طولانی است (به این فکر کنید: تقویت کننده مغز، کمک کننده هورمون، نیروگاه آنتی اکسیدانی). اما هر قارچ منحصر به فرد است و مزایای سلامتی متمایز خود را دارد.

توجه داشته باشید که این قارچ ها درمان کننده نیستند. در واقع، مطالعات شاروم هنوز برای پزشکی غربی جدید است و شواهد محکم برای انسان هنوز به تحقیقات بسیار بیشتری نیاز دارد. بنابراین آنها را بیشتر به عنوان کمکی برای سیستم ایمنی خود یا واکسن های کوچک در برابر استرس، التهاب و سرطان در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید با قدرت قارچ‌ها هماهنگ شوید، بیایید با شش مورد برتر و چه چیزی آنها را بسیار عالی می‌کند آشنا شویم.

قارچ ریشی

ریشی را به عنوان زاناکس طبیعت در نظر بگیرید. این قارچ مورد علاقه یکی از محبوب ترین قارچ های دارویی است و دلیل خوبی هم دارد. Reishi ممکن است بتواند همه این کارها را انجام دهد: کمک به کاهش وزن منبع مورد اعتماد (همانطور که در مطالعه روی موش مشاهده شد)، سیستم ایمنی را تحت کنترل نگه دارد، و حتی ممکن است به شدت با سلول های سرطانی مبارزه کند.

با این حال، چیزی که این قارچ را منحصر به فرد می کند، خواص آرام بخش آن است – که همه اینها به لطف ترکیب تری ترپن است که ریشی سهم مناسبی از آن دارد. این ترکیبات تقویت‌کننده خلق‌وخو ممکن است اضطراب را کاهش دهد، افسردگی را کاهش دهد و خواب بهتر را تشویق کند، همانطور که در موش‌ها دیده می‌شود. اما تأثیر مثبت تری ترپن ها بر سیستم عصبی به همین جا ختم نمی شود. Reishi می تواند منبع معتمد شفابخشی را تقویت کند و تمرکز را نیز تیز کند.

ریشی می تواند کمک کند به:

  • خواب
  • اضطراب
  • افسردگی
  • تمرکز

آن را امتحان کنید: از یک قاشق پودر ریشی برای تهیه یک فنجان چای گرم و شفابخش استفاده کنید یا آن را به دسرهای شکلاتی مورد علاقه خود اضافه کنید. (واقعاً مردم به این ترکیب سوگند یاد می کنند.)

دوز آنتی اکسیدانی خود را با چاگای مبارزه با رادیکال های آزاد دریافت کنید

قارچ چاگا یک نیروگاه آنتی اکسیدانی است که آنها را به رقبای عالی برای مبارزه با رادیکال های آزاد و التهاب تبدیل می کند. این قارچ سیاه تیره با استرس اکسیداتیو (که با پیری پوست مرتبط است) مبارزه می کند، ممکن است از رشد سرطان جلوگیری کند یا آن را کند کند، و مشخص شده است که لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، کلسترول «بد» را کاهش می دهد. بیشتر مطالعات در مورد چاگا روی سلول‌های انسان و موش انجام شده است، اما نشانه‌ها حاکی از آن است که این قارچ برای شما مفید است – داخل و خارج.

چاگا می تواند کمک کند به:

  • سالخورده
  • التهاب
  • کاهش LDL

آن را امتحان کنید: پودر چاگا را به اسموتی صبحگاهی خود اضافه کنید یا یک چاگا چای لاته کف‌دار و گرم‌کننده درست کنید.

از قارچ شیتاکه استفاده کنید

اگر در حال حاضر در آشپزخانه خود با شیتاکه آشپزی می کنید، این کار را ادامه دهید. اما این قارچ محبوب فوایدی فراتر از خوشمزه کردن غذا دارد.

این قارچ ها به ویژه برای قلب مفید هستند. نشان داده شده است که شیتاک منبع مورد اعتماد LDL را در موش کاهش می دهد و حاوی ترکیباتی است که جذب و تولید کلسترول در کبد را مهار می کند. این قارچ‌های زیبا همچنین حاوی مواد مغذی گیاهی هستند که به جلوگیری از تجمع پلاک کمک می‌کنند و همانطور که در مطالعه موش‌ها نشان داده شده است، فشار خون و گردش خون سالم را حفظ می‌کنند. (منبع)

 

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه بیسکوییت های نرم
طرز تهیه بیسکوییت های نرم و اسفنجی
طرز تهیه بیسکوییت های نرم و اسفنجی : اینها لطیف ترین...
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده : ببینید چقدر آسان است...
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری : این مافین‌های بلوبری...
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده : ما عاشق این سالاد نخود...
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی : این دستور پخت کاپ کیک شکلاتی...
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه : پای توت فرنگی ساده با...
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر : این دستور پخت آسان نان مسطح...
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین : بال های تند مرغ  با سس بوفالو...
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا : سالاد لوبیا برای من در...
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ : دستور العمل سالاد کینوآ بسیار...