وبلاگ

فواید مرغ برای سلامتی

فواید مرغ برای سلامتی : گوشت مرغ فوق العاده مغذی است و یکی از محبوب ترین منابع پروتئین در سراسر جهان است. هنگامی که مرغ در یک رژیم غذایی متعادل گنجانده شود، ممکن است به بهبود توده عضلانی و حمایت از حفظ وزن، از جمله مزایای سلامتی دیگر کمک کند.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد مرغ بدانید، از جمله فواید، خطرات و تغذیه آن، و همچنین راه های سالم برای گنجاندن آن در رژیم غذایی آورده شده است.

منبع پروتئین کامل است

گوشت مرغ منبع عالی پروتئین کامل است. یک پروتئین کامل، پروتئینی است که تمام 9 اسید آمینه ضروری را که بدن نمی تواند به تنهایی بسازد، تامین می کند. اسیدهای آمینه، همراه با پروتئین، بلوک های سازنده زندگی در نظر گرفته می شوند. اسیدها برای ساخت پروتئین استفاده می شوند

پروتئین در هر سلول بدن انسان یافت می شود. برای بسیاری از عملکردهای مهم بدن حیاتی است، از جمله:

لخته شدن خون
چشم انداز
پاسخ ایمنی
تعادل مایعات
رشد و توسعه
تولید هورمون ها، آنتی بادی ها و آنزیم ها
میزان پروتئین موجود در مرغ بسته به برش آن متفاوت است. به عنوان مثال، یک وعده 3 اونس سینه مرغ 26 گرم (گرم) پروتئین تامین می کند، در حالی که همان قسمت بال، ران و چوب طبل حدود 20 گرم پروتئین را تامین می کند.
وزارت کشاورزی ایالات متحده ران مرغ، پخته شده، روکش شده، پوست / روکش خورده نشده است.

فواید مرغ برای سلامتی
فواید مرغ برای سلامتی : سایر گوشت ها و فرآورده های حیوانی نیز منابع کامل پروتئین هستند. اما به خاطر داشته باشید که گوشت سفید – مانند مرغ – ممکن است جایگزین سالم تری برای گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده باشد. تحقیقات نشان می دهد که گوشت قرمز و فرآوری شده ممکن است خطر بیماری قلبی، زوال عقل و سرطان را افزایش دهد. در مقابل، گوشت سفید خنثی یا به طور بالقوه محافظ در برابر شرایط در نظر گرفته می شود
توجه سردبیر: مصرف روزانه پروتئین توصیه شده برای جلوگیری از کمبود در بزرگسالان کم تحرک 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن (گرم بر کیلوگرم) است. با این حال، مطالعات اخیر نشان می دهد که افراد مسن تر و افراد فعال از نظر بدنی ممکن است به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشند. افراد مسن ممکن است برای سلامتی مطلوب به 1-1.2 گرم در کیلوگرم نیاز داشته باشند، در حالی که افراد فعال ممکن است به 1.2-2.0 گرم بر کیلوگرم نیاز داشته باشند.

از رشد و نگهداری عضلات پشتیبانی می کند

پروتئین رژیم غذایی، آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را برای ترمیم و ساخت بافت ماهیچه ای تامین می کند.

هنگامی که با تمرینات مقاومتی همراه باشد، دریافت پروتئین بیشتر باعث افزایش توده عضلانی و قدرت می شود. علاوه بر این، پروتئین بالاتر می تواند به حفظ توده عضلانی در طول دوره های محدودیت کالری و کاهش وزن کمک کند

با این حال، پروتئین نه تنها برای افرادی که به دنبال افزایش حجم و بهبود ظاهر فیزیکی خود هستند، مفید است. همچنین برای پیری سالم مهم است. دریافت ناکافی پروتئین می تواند منجر به از دست دادن عضله، اختلال در رشد عضلانی و کاهش عملکرد در افراد مسن شود.

ممکن است باعث کاهش وزن شود

مرغ، به خصوص سینه مرغ بدون پوست، سرشار از پروتئین و در عین حال کم کالری است. مطالعات مشاهده ای نشان داده است که وقتی مرغ به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی غنی از سبزیجات مصرف شود، ممکن است به کاهش خطر چاقی کمک کند. این ممکن است به دلیل محتوای پروتئین بالای آن باشد.

پروتئین اثر حرارتی بالاتری نسبت به کربوهیدرات ها یا چربی دارد. این بدان معناست که بدن شما برای هضم و متابولیسم پروتئین نسبت به سایر درشت مغذی ها کالری بیشتری می سوزاند. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل : این کیک کدو تنبل چشمگیر را درست...
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد : آیا می خواهید بهترین قهوه...
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته : دستور پخت لاته سرد خانگی ما را...
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی : به دنبال دستور پخت لاته...
طرز تهیه لاته کدوحلوایی
طرز تهیه لاته کدوحلوایی
طرز تهیه لاته کدوحلوایی : به دنبال دستور العمل لاته...