وبلاگ

برای تقویت سیستم ایمنی خود غذا بخورید

برای تقویت سیستم ایمنی خود غذا بخورید : آیا خوب نیست اگر خوردن یک غذای خاص به طور جادویی از شما در برابر همه حشرات نامطلوب شناور در اطراف محافظت کند؟ (حتی بهتر است، اگر این غذای جادویی مثلاً شکلات باشد؟)

البته به این سادگی نیست. شستن دست‌ها بهترین دفاع شما در برابر ابتلا به ویروس‌ها باقی می‌ماند و خواب نیز یکی از اجزای حیاتی یک دفاع قوی است.

اما آنچه می خورید در توانایی شما در دفع سرماخوردگی و آنفولانزا نقش دارد. اگرچه فقط به یک یا دو غذا خلاصه نمی شود، اما مواد مغذی و سایر ترکیبات موجود در رژیم غذایی روزانه شما بر میزان ضعیف یا قوی بودن ایمنی شما تأثیر می گذارد. در اینجا برخی از عادات غذایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سالم بمانید:

هر روز میوه و سبزیجات بخورید: این میوه حاوی ویتامین های کلیدی است که در سیستم ایمنی نقش دارند. ویتامین C موجود در غذاهایی مانند توت فرنگی، فلفل دلمه ای، بروکلی و مرکبات به عملکرد سلول های سیستم ایمنی، از جمله فاگوسیت ها (نوعی که ذرات بالقوه مضر را می بلعد) کمک می کند. ویتامین A به سالم ماندن بافت های دهان، روده و مجاری تنفسی کمک می کند و در سیب زمینی شیرین، اسفناج، هویج و طالبی یافت می شود. به یاد داشته باشید که خوردن میوه یا سبزی واقعی بهتر از مصرف مکمل‌های تک ویتامینه است، زیرا احتمال دارد که تمام اجزای غذا با هم تعامل داشته باشند تا محافظت کنند.

پروتئین کافی دریافت کنید: دریافت پروتئین بسیار کم می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند. غذاهای غنی از پروتئین آمینو اسیدهای مورد نیاز برای ساخت پروتئین های ضروری در بدن از جمله آنتی بادی ها را تامین می کنند. غذاهای حیوانی مانند گوشت گاو و خوک نیز حاوی روی هستند، یک ماده معدنی که بدن شما از آن برای ساخت سلول های تی استفاده می کند (روی را در بادام هندی و نخود نیز می توانید پیدا کنید).

برای تقویت سیستم ایمنی خود غذا بخورید

برای تقویت سیستم ایمنی خود غذا بخورید : شامل غذاهای تخمیر شده: اینها غذاهایی هستند که به طور طبیعی توسط باکتری ها نگهداری می شوند و برای “میکروبیوم” مفید هستند. این نام برای تریلیون‌ها باکتری است که در روده شما زندگی می‌کنند، جایی که بسیاری از سلول‌های درگیر در ایمنی در واقع در آنجا ساکن هستند. غذاهای تخمیر شده مانند ماست (در برچسب عبارت “فرهنگ های زنده و فعال” را جستجو کنید)، کفیر، کلم ترش، میسو و کیمچی به رشد باکتری های مفید در روده کمک می کنند و فضای کمتری برای حشرات مضر باقی می گذارند.

وعده های غذایی خود را مزه دار کنید: هر غذای گیاهی دارای ترکیبات منحصر به فرد خود است که فواید بالقوه افزایش سلامتی را ارائه می دهد. ادویه‌ها و چاشنی‌هایی مانند سیر، زنجبیل، پونه کوهی و دارچین، همگی برای قابلیت‌های جذاب به‌عنوان آنتی‌اکسیدان‌های ضد میکروبی، ضد التهابی و محافظت از سلول‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند. آنها درمان جادویی نیستند، و ریختن آنها به شکل قرص با خوردن یک معامله واقعی یکسان نیست. اما افزودن طعم به غذاها با این مواد به این معنی است که ترکیبات مفید بیشتری را در وعده های غذایی که هر روز می خورید دریافت می کنید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل
طرز تهیه کیک کدوتنبل : این کیک کدو تنبل چشمگیر را درست...
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد
طرز تهیه قهوه با دم سرد : آیا می خواهید بهترین قهوه...
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته
طرز تهیه آیس لاته : دستور پخت لاته سرد خانگی ما را...
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی
طرز تهیه لاته نان زنجبیلی : به دنبال دستور پخت لاته...