وبلاگ

پیشگیری از سوء تغذیه در سالمندان

پیشگیری از سوء تغذیه در سالمندان : سوء تغذیه زمانی است که بدن شما مواد مغذی کافی را از غذاهایی که می خورید دریافت نمی کند تا به درستی کار کند. مواد مغذی شامل چربی ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی است. این مواد به بدن شما انرژی می دهند و عضلات را تقویت می کنند. آنها به رشد و ترمیم بافت های بدن شما کمک می کنند. آنها همچنین عملکردهای بدن مانند تنفس و ضربان قلب را تنظیم می کنند.

سوء تغذیه در افراد مسن می تواند منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی شود، از جمله:

مجله غذا و فعالیت

ادامه مطلب
کاهش وزن ناخواسته
خستگی و خستگی (احساس کم انرژی)
ضعف عضلانی یا از دست دادن قدرت. این می تواند منجر به زمین خوردن شود که می تواند باعث شکستگی استخوان یا شکستگی شود.
افسردگی
مشکلات حافظه
سیستم ایمنی ضعیف. این کار بدن شما را برای مبارزه با عفونت ها سخت می کند.
کم خونی
چرا سوء تغذیه رخ می دهد؟
سوءتغذیه زمانی رخ می دهد که فرد غذای کافی نداشته باشد یا غذاهای سالم به اندازه کافی مصرف نکند. تعدادی از چیزها ممکن است بر مقدار و نوع غذایی که افراد مسن می خورند تأثیر بگذارد. این شامل:

پیشگیری از سوء تغذیه در سالمندان : مشکلات سلامتی. افراد مسن ممکن است مشکلات سلامتی داشته باشند که باعث از دست دادن اشتها یا سخت شدن غذا خوردن شود. این می تواند شامل شرایطی مانند زوال عقل و سایر بیماری های مزمن باشد. آنها ممکن است در رژیم های غذایی محدودی باشند که طعم غذاها را بی مزه می کند. آنها همچنین ممکن است مشکلات دندانی داشته باشند که جویدن یا قورت دادن غذاها را سخت می کند.
عدم تنوع در رژیم غذایی فست فود و غذاهای فرآوری شده همیشه طیف کاملی از مواد مغذی مورد نیاز بدن را ندارند. گاهی اوقات افراد مسن تر تمایل دارند همان غذاهایی را بخورند که از آن لذت می برند یا به راحتی تهیه می شوند و بارها و بارها می توانند تنوع مورد نیاز را از دست بدهند.
برخی داروها می توانند اشتها را کاهش دهند یا بر طعم و بوی غذا تأثیر بگذارند.
درآمد کم. افراد مسن ممکن است درآمد ثابتی داشته باشند. آنها ممکن است برای کمک به مدیریت شرایط بهداشتی برای داروهای گران قیمت پرداخت کنند. آنها ممکن است در پرداخت هزینه های مواد غذایی، به ویژه غذاهای سالم مورد نیاز خود دچار مشکل شوند.
سالمندانی که دچار زوال عقل یا ناتوانی های جسمی هستند ممکن است نتوانند برای خود خواربار فروشی بخرند یا برای خود آشپزی کنند. آنها همچنین ممکن است فراموش کنند که غذا بخورند و ممکن است نیاز به یادآوری داشته باشند.
معضلات اجتماعی. زمان صرف غذا می تواند مناسبت های اجتماعی باشد. با افزایش سن، ممکن است شروع به از دست دادن دوستان و اعضای خانواده کنیم. افراد مسن که معمولا به تنهایی غذا می خورند ممکن است علاقه خود را به آشپزی و غذا خوردن از دست بدهند.
الکلیسم می تواند اشتها را کاهش دهد و بر نحوه جذب مواد مغذی از غذا توسط بدن تأثیر بگذارد.
افسردگی در افراد مسن می تواند منجر به از دست دادن اشتها شود.
به دلیل این مشکلات سلامتی، بزرگسالان دچار سوءتغذیه بیشتر به پزشک، بیمارستان و حتی اورژانس مراجعه می کنند. آنها پس از جراحی یا سایر روش ها به سرعت بزرگسالانی که تغذیه خوبی دارند بهبود نمی یابند.

پیشگیری از سوء تغذیه در سالمندان

مسیر بهبود سلامت
برای بهبود تغذیه عزیزانتان، برخی از موارد زیر را امتحان کنید:

پیشگیری از سوء تغذیه در سالمندان : انتخاب های غذایی سالم تر را تشویق کنید. بهترین غذاها آنهایی هستند که سرشار از مواد مغذی هستند، مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و گوشت بدون چربی. به فرد مورد علاقه خود کمک کنید تا مصرف چربی های جامد، قندها، نوشیدنی های الکلی و نمک را محدود کند. راه‌هایی را برای جایگزینی غذاهای کمتر سالم با انتخاب‌های سالم‌تر پیشنهاد کنید.
میان وعده های غذایی سالم راه خوبی برای دریافت مواد مغذی و کالری اضافی بین وعده های غذایی است. ممکن است مخصوصاً برای افراد مسن که در زمان صرف غذا به سرعت سیر می شوند مفید باشد.
دوباره طعم غذا را خوب کنید. اگر فرد مورد علاقه شما در رژیم غذایی محدود است، گیاهان و ادویه ها می توانند به بازگرداندن طعم به غذاهای ملایم کمک کنند. فقط به یاد داشته باشید که از ترکیب گیاهان یا ادویه‌هایی که نمک زیادی دارند خودداری کنید.
اضافه کردن مکمل ها به رژیم غذایی عزیزانتان را در نظر بگیرید. آنها ممکن است از شیک مکمل یا سایر مکمل های غذایی سود ببرند. در مورد این گزینه ها با پزشک خود صحبت کنید.
ورزش را تشویق کنید. حتی کمی ورزش می تواند به بهبود اشتهای عزیزان شما کمک کند و استخوان ها و ماهیچه های او را قوی نگه دارد.
فعالیت های اجتماعی را برنامه ریزی کنید. زمان صرف غذا و ورزش را به یک فعالیت اجتماعی تبدیل کنید. عزیزتان را به قدم زدن در اطراف بلوک ببرید. آنها را تشویق کنید که برای ناهار با یک همسایه یا دوست ملاقات کنند. بسیاری از رستوران ها برای سالمندان تخفیف ارائه می کنند. جامعه شما همچنین ممکن است یک مرکز سالمندان داشته باشد که ناهار سرو می کند. این زمان و مکان عالی برای معاشرت است.

با بیمارستان، جامعه بازنشستگان یا خانه سالمندان عزیزتان صحبت کنید. کارکنان ممکن است متوجه سوء تغذیه عزیز شما نشوند. آن را مورد توجه آنها قرار دهید و برنامه ای برای بهبود تغذیه ایجاد کنید. (منبع)

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی
طرز تهیه مرغ نرماندی : این غذا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی...
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه
طرز تهیه خوراک جوجه : دستور غذای گوشت مرغ ما را امتحان...
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف
طرز تهیه چیکن استراگانوف : مرغ را با استیک تکه تکه...
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس
طرز تهیه فیش اند چیپس : دستور العمل ما را برای ماهی...
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز
طرز تهیه بستنی موز : این بستنی موز سریع را درست کنید،...
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی
طرز تهیه تارت بانوفی :این پای بانوفی را درست کنید،...
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی
طرز تهیه چیزکیک بانوفی : این چیزکیک بانوفی چشمگیر را...
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی
طرز تهیه چیزکیک سیب تافی : این دستور العمل چیزکیک سیب...
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته
طرز تهیه بستنی گیلاس و پسته : این نئوپولیتن گیلاس و...
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی
طرز تهیه کیک بیسکوئیت شکلاتی : کیک یخچال یک کیک کلاسیک...