وبلاگ

خواص چای سبز با لیمو

خواص چای سبز با لیمو : چای سبز با آب لیمو یک نوشیدنی تسکین دهنده است که می توانید در هر زمانی از روز از آن لذت ببرید. پر از طعم، لذیذ و تهیه آن آسان است. همچنین بسیار مغذی است و تحقیقات نشان داده است که با فهرست طولانی از مزایای سلامتی بالقوه مرتبط است.

در اینجا چند مورد از مهمترین فواید چای سبز با لیمو برای سلامتی آورده شده است.

خواص چای سبز با لیمو

سرشار از آنتی اکسیدان

چای سبز و لیمو هر دو سرشار از آنتی اکسیدان هستند، ترکیباتی که به محافظت در برابر التهاب و آسیب سلولی ناشی از اکسیداسیون کمک می کنند. چای سبز، به ویژه، سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند اپی گالوکاتچین گالات (EGCG)، کوئرستین، اسید کلروژنیک و تئوگالین است.

لیمو منبع خوبی از آنتی اکسیدان های اسید اسکوربیک، هسپریدین، نارینژین و اسید فرولیک است. تحقیقات نشان می‌دهد که آنتی‌اکسیدان‌ها نقش کلیدی در سلامت و بیماری دارند و ممکن است در برابر بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی محافظت کنند.

خلاصه

چای سبز و لیمو سرشار از آنتی اکسیدان هستند که می تواند به محافظت در برابر التهاب و بیماری های مزمن کمک کند.

باعث کاهش وزن می شود

خواص چای سبز با لیمو : چای سبز با لیمو می تواند یک مکمل عالی برای یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن باشد. در واقع، مطالعات متعدد نشان داده اند که چای سبز می تواند از کاهش وزن حمایت کرده و چربی سوزی را تقویت کند.

بر اساس یک بررسی از 15 مطالعه، نوشیدن چای سبز با مقادیر بالاتر EGCG برای حداقل 12 هفته با کاهش وزن بدن و چربی بدن مرتبط بود. یک مطالعه روی 115 زن همچنین نشان داد که مصرف عصاره چای سبز به مدت 12 هفته منجر به کاهش قابل توجه وزن بدن، شاخص توده بدنی و چربی شکم شد.

اگرچه دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد انسان انجام دهند، برخی از مطالعات نشان می دهد که لیمو می تواند کاهش وزن را نیز افزایش دهد. یک مطالعه حیوانی نشان داد که وقتی موش ها با فلاونوئیدهای مرکبات درمان شدند، اندازه سلول های چربی آنها کاهش یافت. فلاونوئیدهای مرکبات همچنین متابولیسم را در موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می کردند، افزایش داد.

مطالعه دیگری بر روی حیوانات در سال 2008 نشان داد که تغذیه موش‌ها با پلی فنول لیمو با رژیم غذایی پرچرب به جلوگیری از افزایش وزن و تجمع چربی کمک می‌کند.

خلاصه

مطالعات نشان می دهد که نوشیدن چای سبز ممکن است به کاهش وزن و چربی بدن کمک کند. برخی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که ترکیبات خاصی در لیمو می تواند به جلوگیری از افزایش وزن کمک کند.

از شما در برابر دیابت محافظت می کند

جالب توجه است، برخی تحقیقات نشان می دهد که چای سبز می تواند به بهبود کنترل قند خون و محافظت در برابر دیابت نوع 2 کمک کند. طبق یک بررسی، نوشیدن چای با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و عوارض مرتبط با دیابت مرتبط است.

نوشیدن منظم چای همچنین ممکن است التهاب را کاهش دهد و توانایی بدن در استفاده موثر از انسولین را افزایش دهد. انسولین هورمونی است که قند را از جریان خون به سلول‌ها منتقل می‌کند.

یک مطالعه روی 92 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نیز نشان داد که مصرف عصاره چای سبز به مدت 16 هفته مقاومت به انسولین را کاهش می دهد. این ممکن است به کنترل بهتر قند خون کمک کند. با این حال، مطالعات دیگر نتایج متفاوتی یافته اند و دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد چای سبز و دیابت انجام دهند.

خلاصه

برخی مطالعات، نوشیدن چای سبز را با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین مرتبط دانسته اند.

ممکن است سلامت قلب را افزایش دهد

تحقیقات نشان داده است که هم چای سبز و هم لیمو با چندین فواید برای سلامت قلب مرتبط هستند. در واقع، یک بررسی گزارش داد که فلاونوئیدهای مرکبات، از جمله آنهایی که در لیمو یافت می شوند، ممکن است التهاب را سرکوب کنند، عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشند و از سطح کلسترول سالم حمایت کنند. مطالعه دیگری نشان داد افرادی که روزانه لیمو مصرف می‌کنند، سطح فشار خونشان کاهش یافته است، به‌ویژه زمانی که به طور منظم پیاده‌روی می‌کنند.

به طور مشابه، تجزیه و تحلیل 9 مطالعه نشان داد که افرادی که به طور منظم چای سبز مصرف می‌کردند، نسبت به افرادی که چای سبز نمی‌نوشیدند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و سکته کمتری داشتند. علاوه بر این، یک بررسی اخیر از 24 مطالعه همچنین نشان داد که نوشیدن چای سبز می تواند به کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک بالا کمک کند، که هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی هستند.

خلاصه

مطالعات نشان داده است که مصرف چای سبز و لیمو با بهبود سلامت قلب و کاهش چندین عامل خطر بیماری قلبی مرتبط است. (منبع)

طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده : ببینید چقدر آسان است...
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری : این مافین‌های بلوبری...
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده : ما عاشق این سالاد نخود...
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی : این دستور پخت کاپ کیک شکلاتی...
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه : پای توت فرنگی ساده با...
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر : این دستور پخت آسان نان مسطح...
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین : بال های تند مرغ  با سس بوفالو...
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا : سالاد لوبیا برای من در...
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ
طرز تهیه سالاد کینوآ : دستور العمل سالاد کینوآ بسیار...
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای
طرز تهیه سوپ سیب زمینی خامه ای : شما عاشق این سوپ سیب...