وبلاگ

بادام شیرین در تقویت سلامت روده

بادام شیرین در تقویت سلامت روده : خوردن یک مشت بادام در روز ممکن است به طور قابل توجهی سلامت روده شما را بهبود بخشد. بر اساس یک مطالعه جدید که توسط انجمن بادام کالیفرنیا تامین شده و در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، وقتی بادام را هضم می کنیم، تولید اسید چرب با زنجیره کوتاه به نام بوتیرات را افزایش می دهد.

بوتیرات سوخت سلول های پوشش روده را فراهم می کند. این باعث سلامت روده می شود. دکتر کوین ویلان، نویسنده اصلی مطالعه، استاد و رئیس بخش علوم تغذیه در کینگز کالج لندن، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که بوتیرات علاوه بر سوخت رسانی به سلول های روده بزرگ، جذب سایر مواد مغذی را نیز تنظیم می کند. روده و به تعادل سیستم ایمنی کمک می کند.

او گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف بادام ممکن است برای متابولیسم باکتری‌ها به نحوی که پتانسیل تأثیرگذاری بر سلامت انسان را دارد، مفید باشد.»

بادام شیرین در تقویت سلامت روده

فواید سلامتی بادام شیرین در تقویت سلامت روده

محققان فواید خوردن بادام را در طی 4 هفته در 87 نفر بین 18 تا 45 سال که قبلاً کمتر از مقدار توصیه شده روزانه فیبر مصرف می‌کردند و حدود دو بار از میان وعده‌های دارای کمبود مواد مغذی مانند چیپس سیب‌زمینی یا کلوچه استفاده می‌کردند، بررسی کردند. یک روز.

محققان شرکت کنندگان در مطالعه را به سه گروه میان وعده تقسیم کردند:

  • گروه 1: بادام کامل، 56 گرم در روز (تقریباً 2 اونس در روز)
  • گروه 2: بادام آسیاب شده 56 گرم در روز
  • گروه کنترل: مافین (2 عدد مافین در روز)

محققان گزارش دادند که خوردن بادام به هر شکلی به دلیل افزایش مواد مغذی مهم در مقایسه با گروه کنترل، سلامت روده افراد را بهبود می بخشد. این بهبودها در اسیدهای چرب تک غیراشباع، فیبر و سطوح پتاسیم یافت شد.

آنها اشاره کردند که بادام همچنین منبع خوبی از نیاسین یا ویتامین B، اسید فولیک، منیزیم، روی و مس است.

نظرات کارشناسان در مورد بادام

متخصصان تغذیه که با Healthline صحبت کردند توافق کردند که خوردن بادام به دلیل داشتن فیبر، انتخاب هوشمندانه ای برای بهبود سلامت روده است.

دکتر امی ساپولا، دکتر فارم، مربی سلامت دارای مدرک لیسانس تغذیه و مدیر فارمسی در باغ سرآشپز، توضیح داد که در واقع فیبر پری بیوتیک موجود در بادام است که فرآیند افزایش بوتیرات و مولکول های مشابه مغذی روده را آغاز می کند.

او به Healthline گفت: «همانطور که میکروب‌ها فیبرهای پری‌بیوتیک را هضم می‌کنند، ترکیبات مفیدی به نام اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (مانند بوتیرات) تولید می‌کنند که به تأمین انرژی برای سلول‌های پوشش روده بزرگ و حمایت از سلامت ایمنی کمک می‌کند.

کولت هیموویتز، MSc، نویسنده کتاب The New Atkins: For a New You Cookbook و «چرا باید بیشتر بادام بخورید» و معاون ارتباطات تغذیه و آموزش اتکینز، گفت که محتوای فیبر موجود در بادام فواید قابل توجهی برای سلامتی شما دارد. از کنترل اشتها و تنظیم قند خون گرفته تا کمک به هضم غذا.

او به Healthline گفت: «فیبر همچنین به شما کمک می‌کند مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید و در نتیجه میل به غذا کمتر می‌شود.

او اضافه کرد که میل کمتر به غذا ممکن است دوری از تنقلات با کمبود مواد مغذی را آسان‌تر کند و گزینه‌های سالم‌تر را بیشتر انتخاب کند.

پیشگیری از عوارض با سلامت بهتر روده

ساپولا به نقل از بقراط می‌گوید: «همه بیماری‌ها از روده شروع می‌شوند و در طی 2400 سال گذشته، این گفته صادق است.» بهبود سلامت روده برای سلامت کلی یک فرد اساسی است زیرا، بدون عملکرد صحیح سیستم گوارشی، شما به طور کامل مواد مغذی را جذب نمی کنید. ساپولا توضیح می‌دهد که در آن مرحله، شما می‌توانید غذای مغذی بخورید بدون اینکه از فواید سلامتی کامل بهره ببرید.

یک سیستم گوارشی که به خوبی کار می کند، غذا را به اجزایی تجزیه می کند که بدن می تواند جذب کند. ساپولا توضیح داد، سپس از این اجزا برای انجام بسیاری از عملکردهای متابولیک، از جمله رشد و ترمیم که دائماً در حال وقوع است، استفاده می کند.

ساپولا می‌گوید، وقتی هضم کمتر از حد مطلوب باشد، این می‌تواند بر تمام سلول‌های بدن تأثیر بگذارد و اغلب منجر به موارد زیر می‌شود:

  • التهاب
  • کمبود مواد مغذی لازم
  • خستگی
  • سرگیجه
  • افسردگی
  • اضطراب

چه مدت تا زمانی که فواید سلامت روده را ببینید؟

اگر کنجکاو هستید که بادام را برای سلامت روده امتحان کنید، بدانید که برخی از اثرات ممکن است بلافاصله احساس شوند و برخی دیگر ممکن است هفته ها تا ماه ها طول بکشد. هیموویتز گفت: «این واقعاً بستگی به این دارد که فرد چقدر مسیر بیماری را طی کرده است.

ساپولا با این موضوع موافق است و می‌گوید زمان لازم برای دیدن نتایج به میزان تغییرات سلامتی در حال انجام بستگی دارد. او گفت که برخی از افراد ممکن است به سرعت انرژی بیشتر، خلق و خوی بهتر و گاز و نفخ کمتری را تجربه کنند.

هیموویتز افزود: «بیشتر افراد در چند هفته اول مزایایی را احساس خواهند کرد. ساپولا خاطرنشان کرد: اثرات طولانی‌مدت‌تری مانند بهبود فشار خون یا کلسترول ممکن است هفته‌ها تا ماه‌ها طول بکشد. هیموویتز می‌گوید: «تا زمانی که شما با سبک جدید تغذیه سالم خود سازگار باشید، بهبود آزمایش خون می‌تواند 6 ماه تا یک سال طول بکشد. ساپولا افزود: «اگرچه تغییرات سبک زندگی همیشه سریع‌ترین نیست، اما تا حد زیادی مؤثرترین راه برای بهبود سلامت بلندمدت است». (منبع)

 

برای ارتباط با کارشناسان ما در حوزه تهیه غذا و سرو غذای گرم سازمانی در تهیه غذا کترینگ آتیسا، به صفحه ارتباط با ما سری بزنید. امیدواریم در خاطره شما طعمی به یادگار از ما باقی بماند.

شماره تماس تهیه غذا آتیسا : 91009949

طرز تهیه ماکتیل گریپ فروت
طرز تهیه موکتیل گریپ فروت
طرز تهیه موکتیل گریپ فروت : من عاشق این دستور ساده...
طرز تهیه بیسکوییت های نرم
طرز تهیه بیسکوییت های نرم و اسفنجی
طرز تهیه بیسکوییت های نرم و اسفنجی : اینها لطیف ترین...
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده
طرز تهیه بهترین خامه زده شده : ببینید چقدر آسان است...
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری
طرز تهیه مافین های لیمو بلوبری : این مافین‌های بلوبری...
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده
ساندویچ سالاد نخود خرد شده : ما عاشق این سالاد نخود...
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی
طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی : این دستور پخت کاپ کیک شکلاتی...
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه
طرز تهیه پای توت فرنگی تازه : پای توت فرنگی ساده با...
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر
طرز تهیه نان بدون مخمر : این دستور پخت آسان نان مسطح...
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین
طرز تهیه بال مرغ آتشین : بال های تند مرغ  با سس بوفالو...
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا
طرز تهیه سالاد نخود و لوبیا : سالاد لوبیا برای من در...